هدف
هدف
کشف گنجی ارزشمند در معده یک نهنگ مرده در یمن + تصاویر

کشف گنجی ارزشمند در معده یک نهنگ مرده در یمن + تصاویر

کشف گنجی ارزشمند در معده یک نهنگ مرده در یمن + تصاویر

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، ماهیگیران یمنی جسد یک نهنگ عظیم الجثه دریایی را در روستای ساحلی «الخیسه» واقع در غرب شهر عدن یمن کشف کردند، اما گمان نمی‌کردند این کار زندگی آن‌ها را کاملاً تغییر دهد. این ماهیگیران هنگام بازگشت به خانه جسد عظیمی را شناور روی سطح آب مشاهده کردند و آن‌ها پس از اینکه مقدار زیادی از محتویات درون شکم این نهنگ را به وزن بیش از ۴۳۰ کیلوگرم خارج کردند، دریافتند که به ثروت زیادی دست یافته‌اند.

یمنی‌ها در واقع می‌دانستند که آنچه از معده این نهنگ خارج کرده‌اند، عنبر است. قیمت هر کیلوگرم عنبر حدود ۶۰ هزار دلار آمریکا است، اما مبلغی که ماهیگیران جوان به دست آورده اند به ۴۵ میلیون ریال رسیده است. عنبر یا به فارسی شاه‌بوی، ماده‌ای مومی است که از نهنگ عنبر به دست می‌آید. در گذشته بیشتر در عطرسازی به کار می‌رفت.


بیشتر بخوانید


«سعید صالح» یکی از ماهیگیران جوان یمنی در این خصوص می‌گوید که این امرار معاش که خداوند به آن‌ها ارزانی داشت به دلیل اخلاص آن‌ها در کسب رزق حلال و تمرکز آن‌ها بر روی کار در ماهیگیری سنتی بود. هر چند کشتی‌های بین المللی صید که به آب‌های کشور آنان حمله می‌کنند و ثروت دریایی یمن را به غارت می‌برند تا بر زندگی مردم یمن بیش از پیش تاثیر گذارند.

کشف گنجی ارزشمند در معده یک نهنگ مرده در یمن+ تصاویر

انتهای پیام/

منبع : www.yjc.ir
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *