هدف
هدف
کاهش ۶.۱ درصدی مشترکان پرمصرف از ابتدای اجرای طرح برق
امید

کاهش ۶.۱ درصدی مشترکان پرمصرف از ابتدای اجرای طرح برق امید

کاهش ۶.۱ درصدی مشترکان پرمصرف از ابتدای اجرای طرح برق
امید

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس داده‌های استخراج شده از سامانه‌های جامع خدمات مشترکان شرکت‌های توزیع برق، از ابتدای آغاز طرح برق امید در آبان ماه امسال، ۶۳ میلیون و ۷۷۶ هزار و ۸۰۸ قبض خانگی صادر شده است.

این آمار نشانگر آن است که ۲۲.۸۷ درصد از قبوض صادر شده در سطح مشترکان کم مصرف، ۴۸.۰۲ در بخش الگو‌های خوش مصرف و ۲۹.۱۰ از قبوض صادر شده در سطح الگو‌های پرمصرف قرار گرفته‌اند.


بیشتر بخوانید


بررسی این آمار بیانگر کاهش ۶.۱ درصدی مشترکان پرمصرف در بازه زمانی آبان تا ۱۲ اسفندماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته است. این آمار همچنین بیانگر آن است که تعداد مشترکان کم مصرف در این بازه زمانی ۴.۶ درصد و قبوض خوش مصرف ۱.۵ درصد رشد داشته است.

برپایه این گزارش، طرح برق امید، با هدف نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه برق در بخش خانگی در سال ۱۳۹۹ به تصویب هیئت محترم وزیران رسیده است. تغییر نگرش مصرف کنندگان «بخش خانگی» به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از ساز و کار‌های تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی این طرح است. در این طرح مشترکان به سه دسته مشترکان کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند. برای هر دسته متناسب با منطقه جغرافیائی، الگوی مصرف برق تعیین می‌شود. مشترکان برق به تناسب مشارکت در این طرح از مزایای تشویقی شامل تخفیف تا ۱۰۰ درصد تعرفه برق بهره مند می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *