هدف
هدف
پیشنهاد افزایش تعرفه پیک بحرانی را به دولت ارائه
دادیم

پیشنهاد افزایش تعرفه پیک بحرانی را به دولت ارائه دادیم

پیشنهاد افزایش تعرفه پیک بحرانی را به دولت ارائه
دادیم

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، متولی زاده مدیر عامل توانیر در اولین پویش هر هفته الف_ب ایران که در توانیر برگزار شد، گفت: با بهره برداری از ۵ طرح بزرگ توزیع برق کشور در قالب ۸ هزار و ۱۴۲ پروژه توسعه، احداث، اصلاح و بهینه سازی شبکه برق آغاز می‌شود.


بیشتر بخوانید


او ادامه: از زمان شروع این طرح، مشترکان برق با ما همکاری خوبی داشتند که امیدواریم با نزدیک شدن به تابستان، این همکاری افزایش یافته و ادامه دار باشد.

متولی زاده اضافه کرد: با وجود شرایط کرونایی که مردم بیشتر در خانه‌ها هستند، اما از زمان اجرای طرح برق امید، تاکنون ۶ درصد نسبت به سال گذشته از تعداد مشترکان پرمصرف کاسته شده است.

متولی زاده با بیان اینکه وسایل سرمایشی ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف برق را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: کاهش مدت زمان استفاده از وسایل سرمایشی و تنظیم مناسب دمای این وسایل در منازل، می‌تواند به کاهش چشمگیر مصرف برق کمک کند.

مدیر عامل توانیر گفت: عبور از تابستان ۱۴۰۰ یکی از برنامه‌های ما است که از امروز برای جلوگیری از خاموشی در حال اجرا است.

او بیان کرد: همچنین پیشنهاد تعرفه شرایط بحرانی برق در شرایط خاص به هیئت دولت ارائه شده است که در صورت تصویب، اجرا خواهد شد.

متولی زاده با اشاره به اجرایی شدن این طرح گفت: گروهی از مصرف‌کنندگان که از نظر تعداد کمتر از یک درصد هستند، سهم زیادی از مصرف برق در پیک را به خود اختصاص می‌دهند.

مدیر عامل توانیر بیان کرد: تعرفه برق این گروه که عمدتا در بخش صنایع جانمایی شده‌اند، حدود ۳ برابر قیمت فعلی برق خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود با اجرای این طرح بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ مگاوات از میزان مصرف ساعات اوج بحرانی مصرف کشور کاسته شود و از افزون بر ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید که در شرایط حاضر تامین آن بسیار مشکل است، جلوگیری به عمل آید.

انتهای پیام/

منبع :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *