هدف
هدف
وزش باد شدید در سراسر کشور از امروز

وزش باد شدید در سراسر کشور از امروز

وزش باد شدید در سراسر کشور از امروز

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، طبق تحلیل نقشه‌های پیش یابی امروز در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی ابرناکی، بارش باران و وزش باد واحتمال رعد و برق و در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و هرمزگان وزش باد، ابرناکی و بارش خفیف باران رخ خواهد داد.

همچنین فردا بارش پراکنده در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش بینی می‌شود.

روز دوشنبه و سه شنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم است، اما اواسط روز سه شنبه سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود.


بیشتر بخوانید

دمای هوای پایتخت به ۱۱درجه می رسد/خطر سقوط بهمن در زاگرس


سه شنبه در آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی بارش باران و در ارتفاعات بارش برف انتظار می‌رود.

آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری در برخی ساعات افزایش باد همراه است و بیشترین دمای تهران ۲ درجه و کم‌ترین آن ۱۱ درجه است.

طبق هشدار زرد هواشناسی احتمال کاهش دید، کاهش کیفیت هوا در شرق و جنوب شرق کشور، بروز خسارت به تاسیسات شهری و روستایی، آسیب به تابلو‌ها و بنر‌های تبلیغاتی و سقوط اجسام از ارتفاع به ویژه در کارگاه‌های ساختمانی به علت وزش شدید باد وجود دارد.

محکم کردن سازه‌های موقت و تابلو‌های تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، لغو پرواز با هواپیما‌های سبک و گلایدرها، انجام اقدامات مقتضی برای حفاظت از تاسیسات و محصولات کشاورزی و سایر اقدامات پیشگیرانه برای این وزش باد باید صورت گیرد.

انتها پیام/

منبع :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *