هدف
هدف
نظارت سازمان بورس نباید فراتر از وظیفه باشد!

نظارت سازمان بورس نباید فراتر از وظیفه باشد!

نظارت سازمان بورس نباید فراتر از وظیفه باشد!

علی احمدزاده اصل کارشناس بازار سرمایه  در گفت‌وگو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  در رابطه با تاثیر گسترش دامنه نظارتی در سازمان بورس، اظهار کرد: سازمان بورس نهاد ناظر است و ما انتظار چندانی از مسئولان مربوط به جزء نظارت بر عملکرد سهامداران، ارتقاء شفافیت و کارایی بازار نداریم، اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد افزایش دامنه های نظارتی نباید به صورتی باشد که از دامنه وظایف سازمان بورس خارج شود به سبب آنکه این امر می تواند عاملی شود تا  بازار سرمایه کارایی خود را از دست بدهد و تبدیل به یک فضای خفقان شود.

او بیان کرد: سازمان بورس باید از فضای اجرایی که درگیر آن شده فاصله بگیرد و به بحث‌های نظارتی بپردازد. اگر سازمان در سال ۱۴۰۰ رویه سال گذشته را در پیش بگیرد،  با توجه به افزایش عمق بازار و توجه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این بازار به طور حتم روند شاخص تغییر چندانی نخواهد داشت.


بیشتر بخوانید


این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: سازمان بورس باید وظایف اجرایی را به نهادهای مالی اعم از سبدگردان ها،  کانون کارگزاران و سایر نهادها بسپارد تا بتواند وظایف خود را در بخش نظارت به خوبی پیش ببرد.

احمد زاده اصل در پایان گفت: اگر سازمان بورس برای هر امری بخواهد خودش وارد عمل شود و مسائل اجرایی را در دست گیرد به طور حتم اصالت خود را به مرور از دست خواهد داد و به همین خاطر در آینده نمی توان مسائل کلان تری را در حوزه نظارت از آن انتظار داشت، پس می توان گفت که گسترش نهادهای نظارتی به منظور کاهش عملکرد اجرایی سازمان بورس می‌تواند به نفع بازار سرمایه و سازمان بورس باشد.

انتهای پیام/

منبع :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *