هدف
هدف
مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی کرونا منصوب شد

مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی کرونا منصوب شد

مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی کرونا منصوب شد

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی حسین وطن پور را به عنوان نماینده وزیر و مدیر اجرایی پروژه واکسن داخلی کرونا منصوب کرد. متن حکم وزیر بهداشت به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حسین وطن پور

با سلام؛

باتوجه به سوابق علمی و اجرایی جنابعالی بدینوسیله به عنوان «نماینده وزیر و مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی COVID-19 » منصوب می شوید.

 به خوبی می دانید که سالهاست آرزو دارم جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قطب های تولید واکسن و فرآورده های بیولوژیک مطرح باشد.

شأن این کشور با سابقه تاریخی و علمی و همچنین اندیشه ها و توانمندی های بی بدیل دانشمندانش دراز کردن دست به بیرون از مرزها برای ایمن سازی مردم عزیزش نیست خوشبختانه با تشکیل کمیته ملی واکسن و دعوت از همگان برای تولید داخلی واکسن COVID-19 اتفاقات عظیمی رقم خورد و امروز با لطف پروردگار و بهره گیری از دانش بومی تعدادی از تولیدکنندگان داخلی در فاز کارآزمایی بالینی واکسن هایشان هستند.

همکارانمان در سازمان غذا و دارو تلاش کرده اند استانداردهای بسیار علمی و در ضمن کارگشا تهیه و مساعدت کنند مع الوصف انتظار می رود جنابعالی با تشکیل جلسات مستمر مشکلات اجرایی تولیدکنندگان را بررسی و گره گشایی کنید و هرکجا مداخله اینجانب ضرورت داشت منعکس کنید.

تولید صنعتی نیازمند تمهیداتی به کلی متفاوت از تولید آزمایشگاهی است لذا ضروریست با دوراندیشی و حل و فصل مشکلات مجموعه های تحقیقاتی و تولیدی به گونه ای عمل شود که همزمان با طی مراحل کارآزمایی بالینی مقدمات تولید انبوه فراهم شود در این راستا ارزیابی نیازهای هر کدام مبتنی بر پلتفرم های متفاوت و تسهیل در فراهم کردن امکانات مورد نیاز بسیار مهم و حیاتی است.

در این زمینه باتوجه به محدودیت مواد جانبی تولید واکسن به خصوص ژل و مدیا که مورد استفاده اکثر آنهاست ضرورت دارد کارگروهی جهت تأمین موارد مذکور تشکیل و با برگزاری جلساتی با تولیدکنندگان مواد اولیه کشور، تولید این مواد نیز در داخل پیگیری شود. البته برای تولید بچ های اولیه شاید مجبور شویم با منبع یابی گسترده در جهان مواد جانبی مورد نیاز را تهیه کنیم.

در برنامه زمان بندی اولیه اینجانب و تولیدکنندگان داخلی به خصوص انستیتوپاستور، بنیاد برکت و انستیتو رازی شروع تولید به ترتیب در بهار و تابستان آینده بود. هرچه بتوانیم مشکلات را کمتر، طی دوره را عالمانه سریعتر و به شیوه جهادی عمل کنیم دوره التماس به بیرون کوتاهتر و عمر آفتاب سربلندیمان طولانی تر خواهد شد.

توفیق جنابعالی را در این مأموریت مهم از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

انتهای پیام /

منبع :
اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *