هدف
هدف
ماجرای مسافران ایستاده در پرواز آبادان-مشهد چه بود؟

ماجرای مسافران ایستاده در پرواز آبادان-مشهد چه بود؟

ماجرای مسافران ایستاده در پرواز آبادان-مشهد چه بود؟

صابر نوروزی مدیر روابط عمومی قشم ایر در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره پرواز ۲۰ فروردین ماه آبادان به مشهد که با تمام ظرفیت پرواز انجام شده بود، گفت:  مجبور شدیم هواپیمای RG آبادان به مشهد به دلیل مشکل فنی که در پرواز قبلی ایجاد شده بود، تغییر تایپ پرواز دهیم.

او ادامه داد: در پرواز آبادان به مشهد ما هیچ مسافری را مجبور به سوار شدن نکردیم و به دلیل تغییر تایپ پروازی ما اعلام کردیم که نمی‌توانیم تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنیم، با این وجود از ۱۰۷ صندلی این پرواز ۹۲ صندلی تکمیل  شد و ۱۵ صندلی را خالی نگه داشتیم.

نوروزی توضیح داد: در رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید ۶۴ صندلی تکمیل می‌شد، اما به دلیل تغییر تایپ پروازی ۹۲ صندلی تکمیل  ظرفیت شد و در همان زمان به تمامی مسافران این موضوع اعلام شده بود. در این خصوص از مسافران رضایت کتبی دریافت کردیم که با این شرایط حاضر به پرواز هستند یا خیر که تنها ۵تا ۶ نفر آن‌ها اعلام مخالفت کردند که در همان فرودگاه با آن‌ها تسویه و مبالغ بازگردانده شد.

مدیر روابط عمومی قشم ایر با بیان اینکه در این پرواز هیچ مسافری سرپا نبوده و حتی طبق قوانین ایمنی بین المللی هیچ پروازی به این صورت انجام نمی‌شود، گفت: در این پرواز و طبق تصاویر مسافران در حال جابه جایی وسایل خود هستند و هیچ مسافری سرپا نیست و صندلی خالی هم وجود دارد.

او بیان کرد: طبق قوانین و دستور العمل‌های بهداشتی خانواده‌ها و افراد درجه یک می‌توانند در کنار هم بنشینند، بنابراین در این پرواز که صندلی‌ها پر است خانواده‌ها هستند که در کنار هم حضور دارند.

ماجرای مسافران ایستاده در پرواز آبادان-مشهد چه بود؟

سازمان هواپیمایی کشوری: از ایرلاین مذکور گزارش خواسته‌ایم

محمد حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره ویدئوی مذکور گفته است: به قشم ایر اعلام شده تا هر چه سریع‌تر گزارشی از اتفاقات این پرواز به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه کند. امروز گزارش مذکور تهیه و به سازمان ارائه خواهد شد. ضمن اینکه شرکت هواپیمایی مذکور باید اطلاعیه‌ای هم در این خصوص منتشر کند و به مردم توضیح بدهد.

گفتنی است،  از عصر دیروز ویدئویی در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که در آن، یکی از مسافران خانم با اشاره به اینکه این پرواز مربوط به آبادان – مشهد است، می‌گوید ایرلاین مربوطه نه تنها مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر مسافرگیری با ۶۰ درصد ظرفیت را رعایت نکرده بلکه ۴۰ نفر بیش از ظرفیت کامل هواپیما، اقدام به مسافرگیری کرده است.

در این ویدئو مشاهد می‌شود برخی مسافران در راهروی هواپیما ایستادند و مترصد جایابی جهت نشستن بر روی صندلی هستند.

این خانم مسافر در این ویدئو اظهار می‌کند تمام صندلی‌های هواپیما پر هستند و تعداد مسافران معطل در راهروی هواپیما که فاقد صندلی هستند را هم ۳۰ تا ۴۰ مسافر برآورد می‌کند. البته با توجه به محدود بودن زاویه دید در این ویدئو، امکان اثبات این اظهارات از طریق ویدئو وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *