هدف
هدف
قیمت گذاری گندم به هفته آینده موکول شد/ برداشت گندم از نیمه
اول فروردین در کشور

قیمت گذاری گندم به هفته آینده موکول شد/ برداشت گندم از نیمه اول فروردین در کشور

قیمت گذاری گندم به هفته آینده موکول شد/ برداشت گندم از نیمه
اول فروردین در کشور

عطااله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه قیمت گذاری گندم به هفته آینده موکول شد، اظهار کرد: گرچه قرار بود دوشنبه هر هفته جلسه شورای قیمت گذاری تشکیل شود، اما این هفته جلسه برگزار نشد، در حالی که قرار بود در ارتباط با موضوع قیمت گندم بحث شود.

او افزود: تاکنون شورای قیمت گذاری نرخ چغندرقند، دانه‌های روغنی و چای را اعلام کرده است.


بیشتر بخوانید


هاشمی ادامه داد: با توجه به آغاز فصل برداشت گندم از نیمه اول فروردین هر چه سریع‌تر قیمت گذاری این محصول استراتژیک باید انجام شود.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران با تاکید بر اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم در هفته آینده بیان کرد: با وجود آنکه تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی به نفع دلالان است، امیدواریم در جلسه آتی شورای قیمت گذاری نرخ خرید گندم اعلام شود، در غیر این صورت با ورود دلالان، گندم تولیدی از چرخه مصرف انسانی خارج می‌شود.

هاشمی ادامه داد: با برآورد هزینه‌های تولید از نقاط مختلف کشور و احتساب سود معقول، بنیاد ملی گندمکاران نرخ ۵ هزار و ۳۰۰ تومان را برای خرید تضمینی هر کیلو گندم پیشنهاد داده است و باید منتظر ماند که چه نرخی در شورا به تصویب می‌رسد.

پیش بینی تولید ۱۴ میلیون تن گندم

رئیس بنیاد ملی گندمکاران در پایان با اشاره به اینکه نیازی به واردات گندم نداریم، تصریح کرد: با توجه به سطح زیر کشت و شرایط مطلوب مزارع پیش بینی می‌شود که تولید گندم به حدود ۱۴ میلیون تن برسد که طی سال‌های قبل به علت نرخ پایین گندم و امتناع کشاورز از عرضه به مراکز دولتی و هدر رفت گندم در سایر بخش ها، دولت اقدام به واردات می‌کرد که با اصلاح نرخ منطقی، مشکلی در تامین نداریم.

انتهای پیام/

منبع :
‫0/5 (0 امتیاز )
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =