هدف
هدف
قطار پویش هر هفته الف ب ایران به ایستگاه آخر رسید

قطار پویش هر هفته الف ب ایران به ایستگاه آخر رسید

قطار پویش هر هفته الف ب ایران به ایستگاه آخر رسید

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در هفته چهل و پنجم و آخرین پویش هر هفته الف ب ایران تصفیه‌خانه فاضلاب فیروز بهرام در غرب تهران با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو افتتاح شد. همچنین ۶ پروژه بزرگ و صنعت آب و برق با اعتبار ۱۴ هزار و ۱۸۶ میلیارد تومان در چهار استان تهران، قزوین، گیلان و مازندران هم صبح امروز با حضور حسن روحانی رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.


بیشتر بخوانید


بر این اساس، اولین و بزرگ‌ترین پروژه هفته پایانی این پویش “طرح بزرگ جمع آوری و تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروز بهرام)” است که با اجرای یک هزار و ۶۷۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، اجرای ۱۱ هزار و ۶۶۸ متر تونل فاضلاب و احداث ۶ واحد تصفیه‌خانه فاضلاب به ظرفیت ۷۸۰ هزار مترمکعب در شبانه روز با تحت پوشش قراردادن ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تا افق طرح در سال ۱۴۱۰ و سرمایه‌گذاری ۹ هزار میلیارد تومان افتتاح شد.

سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد تومان برای هفته پایانی پویش

همچنین پروژه “تصفیه خانه فاضلاب پردیس” در استان تهران با ظرفیت ۲۴ هزار مترمکعب در روز با مساحتی بالغ بر ۱۲ هکتار، اجرای خط انتقال فاضلاب ۱۱ کیلومتر و برای جمعیت ۲۵۰ هزار نفر تا افق طرح احداث پیش‌بینی شده که با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

سد نهب در استان قزوین با ارتفاع ۴۶ متر، طول تاج دو هزار و ۱۵۶ متر و حجم مخزن ۱۲۰ میلیون مترمکعب با هدف تخصیص آب طرح به میزان ۱۱۰ میلیون مترمکعب در سال به تفکیک ۸۰ میلیون مترمکعب حقابه کشاورزی، ۲۵ میلیون مترمکعب تغذیه مصنوعی و ۵ میلیون مترمکعب نیاز زیست محیطی و سرمایه‌گذاری ۴۶۵ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

گفتنی است؛ پروژه تصفیه خانه بزرگ آب گیلان با دو واحد به ظرفیت تصفیه آب هر واحد ۳ مترمکعب در ثانیه و در مجموع ۶ مترمکعب در ثانیه دیگر پروژه آماده افتتاح است که با بهره‌برداری از آن در شرایط فعلی ۱۴ شهر رشت، خمام، بندرانزلی، سنگر، سیاهکل، لاهیجان، رودبنه، آستانه‌اشرفیه، لنگرود، کیاشهر، کومله، شلمان، اطاقور و چاف‌و‌چمخاله را با جمعیت تحت‌پوشش یک میلیون و ۸۵۱ هزار نفر و ۱۹۷ روستای واقع در مسیر خط انتقال با جمعیت تحت‌پوشش ۲۰۲ هزار نفر از آب تصفیه شده بهره‌مند می‌‎شوند.

پروژه تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر صومعه سرا در استان گیلان با اعتبار ۳ میلیارد تومان و ظرفیت ۲۰۰ مترمکعب در شبانه روز جمعیتی حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر را پوشش می‌دهد.

آخرین پروژه هفته چهل و پنجم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، “واحد یک بخش بخار سیکل ترکیبی کاسپین” با ظرفیت ۱۵۰ مگاوات است که با اعتبار چهار هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان برای توسعه اقتصادی و تامین برق پایدار در منطقه و شبکه سراسری به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

منبع :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *