هدف
هدف
صحنه دلخراش پوست کندن مار زنده در ویتنام + فیلم

صحنه دلخراش پوست کندن مار زنده در ویتنام + فیلم

صحنه دلخراش پوست کندن مار زنده در ویتنام + فیلم

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، تحقیقات انجام شده از سوی افراد برای موسسه «رفتار اخلاقی با حیوانات» نشان داد که برخی از کشاورزان در ویتنام قبل از جدا کردن پوست بدن تمساح‌ها و مارها، در حالی که آن‌ها زنده هستند باد وارد زیر پوست آن‌ها می‌کنند سپس پوست‌ها را به سراسر جهان می‌فروشند.

«نیرالی شاه» سخنگوی این موسسه می‌گوید: دریافتیم که یک مزرعه مار در ویتنام تامین کننده پوست مار برای استفاده در صنعت چرم جهانی است و مار‌ها را در معرض ظلم وحشتناک قرار می‌دهد.

او افزود: این بدرفتاری شامل بستن دهان حیوانات با نوار‌های لاستیکی و سپس باد کردن آن‌ها با کمپرسور هوا، ایجاد درد شدید در سراسر بدن، خرد شدن قلب آن‌ها و ایجاد فشار در گردش خون و سیستم عصبی مار‌ها می‌شود.

یکی از فیلم‌هایی که او منتشر کرده کارگر این مزرعه را نشان می‌دهد که بالای بدن متورم مار ایستاده است و دم یکی از مار‌ها هنوز در حرکت بود. مار‌ها در قفس‌های کوچکی نگهداری می‌شوند و هیچ گونه مراقبت دامپزشکی برای آن‌ها انجام نمی‌شود و کارکنان قبل از تخلیه خزندگان علائم حیاتی آنان را بررسی نمی‌کنند.

گزارش شده است که اینگونه مزرعه‌ها می‌تواند سالانه ۲۰۰۰ مار را از بین ببرد تا پوست تولید شده برای دوخت محصولات چرمی مانند کیف یا کیف پول در سراسر جهان استفاده شود.


بیشتر بخوانید


طبق گزارش سال ۲۰۱۶ مرکز تجارت بین الملل ۴۸۶ مزرعه پرورش مار در ویتنام ثبت شده است. همین گزارش حاکی از این است که دمیدن مار در ویتنام برای کندن راحت پوست آن روشی معمول است.

ویدئوی دیگری نشان می‌دهد که یک کشاورز قصد دارد قبل از ضربه زدن به سر با باتری برقی تمساح‌ها را شوکه کند. سپس او خزندگان را باد می‌کند تا کندن پوست را تسهیل کند و برخی تمساح‌ها حتی هنگام پوست اندازی هنوز در حال حرکت به نظر می‌رسند.

کشور ویتنام که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است به دلیل رفتار‌های غیر اخلاقی در سال‌های اخیر با مار‌ها و تمساح مورد انتقاد قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : www.yjc.ir
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *