هدف
هدف
سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۰ فروردین ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۰ فروردین ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۰ فروردین ماه

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز سه شنبه (۱۰ فروردین ماه) بازار بورس تهران در سومین روز کاری خود در سال جدید با افزایش عرضه و عقب نشینی قیمت در اغلب نمادهای بزرگ و کوچک آغاز بکار کرد.

فلزی‌ها در حالی معاملات خود را در محدوده منفی دنبال می‌کنند که نماد فخوز در محدوده مثبت و با رشد بیش از یک درصدی قیمت همراه است. فولاد که با راهی کردن عملکرد اسفند ماه خود رکورد فروش خود را در زمستان به ثبت رسانده؛ همچنان در محدوده منفی بیش از ۱ درصد دنبال می‌شود.

در عمده نماد‌های گروه خودرویی شاهد معاملاتی منفی و پر عرضه هستیم و این در حالی است که نماد خساپا در کف قیمت روزانه با صف فروش بیش از ۱۴۲ میلیون سهم در قیمت ۲۴۴ تومان مواجه است.

طبق اعلام سازمان بورس نماد معاملاتی شرکت‌های بانک صادرات ایران (وبصادر)، بانک ملت (وبملت)، بانک تجارت (وتجارت) به گردونه معاملات باز می‌گردند.

افت سه هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۳هزار واحد قرار گرفته است.

نماد‌های فایرا، بترانس و وسینا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فملی، شتران و فولاد بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

افزایش عرضه حاکم شه در معاملات امروز موجب شد تا در این دقایق شاهد قرار گرفتن نماد شستا در کف قیمت روزانه محدوده ۱۱۲۵ تومان باشیم.

در فلزی‌ها شاهد غلبه خریداران بر فروشندگان در نماد فولاد هستیم؛ بطوری که سهم در قیمت بالای ۱۳۸۵ تومان در مدار مثبت قرار گرفت.

در جریان داد و ستد گروه پالایشی‌ها شاهد جمع شدن صف فروش نماد شپنا و قرار گرفتن سهم در قیمت ۱۳۹۴ تومان هستیم، اما همچنان فشار فروش در سایر نماد‌ها موجب سرخ پوشی معاملات در ساعت ۹:۲۰ شده است.

صف فروش خساپا جمع شد. حجم معامله بیش از ۱۳۵ میلیون سهم است.

رنگ معاملات نماد شتران به رنگ سبز تغییر یافت و اکنون شاهد نوسانات مثبت در این نماد هستیم. شبندر و شبریز نیز از کف قیمت روزانه فاصله گرفته و در قیمت‌های ۲۷۴۶ و ۳۱۸۵ تومان قرار دارند.

بازار امروز با آنکه در محدوده منفی آغاز بکار کرد، اما رفته رفته شاهد افزایش تقاضا و قدرت خریداران در کلیت بازار بخصوص در برخی از نماد‌های بزرگ هستیم. متعادل شدن و فاصله گرفتن بزرگان از کف قیمت روزانه موجب شد تا برخی از آن‌ها در مدار مثبت قرار بگیرند. در این میان می‌توان گفت؛ گروه فرآورده‌های نفتی بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشتند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت دو هزار و ۹۳۳واحدی (۰.۲درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۳هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۰۳درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۲۲نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۳۱نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های شستا، شپنا، شتران، خساپا، اپال، فملی و بترانس در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های رافزا، زملارد، کزغال، شگویا، شاروم، کرمان و ذوب در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود هزار و ۱۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۴۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید بیش از ۲۵۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۱۶۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۹۱۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، تپکو و برکت به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده بیش از ۳۲۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید قیستو، واحیا و خصدرا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۱۸۰میلیارد تومان (۷۱درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۹۷۰میلیارد تومان (۳۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۷نماد و حجم صف‌های فروش در ۹۱نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت قند بیستون (قیستو) به ۵.۹درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌هاو موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۳۴۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «سیمان، آهک و گچ» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۹۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «پیمانکاری صنعتی» با تقاضای خرید بیش از ۱۵میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۲۸درصد از سه هزار و ۴۱۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۹۱۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۳۷۳درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به چهار هزار و ۳۳۰میلیارد تومان خواهد رسید.

در ساعت ۱۰:۴۰ در این دقایق مجددا شاهد افزایش عرضه در کلیت روند معاملاتی بازار به خصوص در نماد‌های بزرگ و شاخص ساز هستیم.

نماد‌های بانکی پس از بازگشایی در کف قیمت روزانه با صف فروش مواجه شدند.

در خودرویی‌ها شاهد شکل گیری صفوف فروش بروی نماد‌های خودرو و خساپا هستیم.

فلزی‌ها و پالایشی‌ها نیز با عقب نشینی قیمت مواجه هستند؛ و در نهایت اکنون شاخص کل با افت بیش از ۱۲۰۰ واحد مواجه است، اما در مقابل شاخص هم وزن در محدوده مثبت همچنان قرار دارد.

در حال تکمیل….

منبع :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *