هدف
هدف
سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۳ اسفند ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۳ اسفند ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۳ اسفند ماه

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز شنبه (۲۳اسفند ماه) بازار سرمایه در اولین روز هفته با افزایش عرضه در بیشتر نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۳ اسفند ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۳ اسفند ماه

در گروه خودرویی‌ها صف فروش خساپا در قیمت ۲۱۵ تومان ۱۴۳ میلیون برگه سهم است. خودرو در قیمت ۲۳۷ تومان ۱۷ میلیون صف فروش دارد.

اپال در محدوده مثبت ۳ معامله می‌شود.

افت کمتر از هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۲۰۶هزار واحد قرار گرفته است.

برکت، اپال و شپنا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های شستا، خودرو و شتران بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

خودرویی‌ها با فشار فروش همراه اند. خودرو, خساپا, خگستر, خپارس, خزامیا, خاهن, خزر, خمحرکه, خمحور, خاور, خکاوه, خمهر, خنصیر, خرینگ, خموتور و خپویش پر عرضه‌های گروه اند. خکرمان مثبت و متعادل داد و ستد می‌شود.

در ساعت ۹:۲۵ شاهد معاملاتی سبز رنگ در گروه پالایشی‌ها هستیم. شپنا در قیمت ۱۳۱۷ تومان با رشد بیش از ۳ درصدی دنبال می‌شود. شبندر با اقبال سهامدارن همراه شده و در محدوده مثبت ۲ درصدی قرار گرفته است. شبریز نیز در قیمت ۳۱۱۴ تومان با نوسانات مثبت همراه است.

نماد اپال صف خرید شد.

صف فروش خساپا جمع آوری شد .

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد هزار و ۸۲۲واحدی (۰.۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۰۸هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۰۵درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۸۴نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۹۷نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های اپال، برکت، شپنا، خودرو، شستا و شتران در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های #کزغال، #بپیوند، #وسپهر، #ذوب، #شاروم و #سمگا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به ۹۳۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۰۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۳۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۵۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۶۵۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به چهار هزار و ۱۵۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش دی، کیسون و سنیر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک دی بیش از ۱۱۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید وسپهر، سیتا و کزغال در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۴۵۰میلیارد تومان (۹۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۶۴۰میلیارد تومان (۱۴درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۸نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۶۱نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت فارسیت اهواز (سفاسی) به ۴.۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «انبوه سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش حدود ۳۸۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش حدود ۳۶۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید بیش از ۹۵میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۱۷درصد از پتج هزار و ۱۵۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۹۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۵۲۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزارو ۱۴۰میلیارد تومان خواهد رسید.

در حال تکمیل…

منبع :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *