هدف
هدف

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در پنجم مهر

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در پنجم مهر

گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز (شنبه؛ پنجم مهر) بازار سرمایه با گرایش مثبت در اکثر نماد‌های بزرگ آغاز به کار کرده است.

در گروه فرآورده‌های نفتی معاملات اولین روز هفته متعادل و مثبت است:

شپنا در قیمت ۲۸۵۱ تومان در محدوده صفر تابلو با نوسانات مثبت دنبال می‌شود.

قدرت خریدار همچنان در نماد شبندر بالاست. شبندر رشد بیش از یک درصد را تجربه می‌کند.

شبریز از دیگر نماد‌های مورد توجه در این گروه است که با رشد بیش از ۲ درصد در حال داد و ستد در قیمت ۳۶۰۵ تومان است.

خودرویی‌ها امروز نیز معاملات خود را پر عرضه آغاز کردند. نماد‌های خودرو٬ خساپا و ختوقا متعادل و مثبت داد و ستد می‌شوند.

محصولات شیمیایی امروز با بهبود تقاضا معاملاتی نسبتا پر تقاضا را تجربه می‌کنند.پترول٬ شگویا٬فارس٬تاپیکو٬ شاروم٬ شصدف و ساینا از جمله نماد‌های مورد توجه گروه اند. شسینا٬ شتوکا٬ شفارس و شدوص پر عرضه داد و ستد می‌شوند. زاگرس و پارسان نیز متعادل اند.


بیشتر بخوانید:سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در پنجم مهر


رشد ۱۶ هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۶۲۸ واحد قرار گرفته است.

فارس، فولاد و تاپیکو بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های شتران، خگستر و اخابر بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

شاهد جهش قیمت در اکثریت نماد‌های گروه فرآورده‌های نفتی هستیم. شبندر در آستانه سقف قیمت روزانه قرار گرفت. شبریز پیشروی بیش از ۳.۵ درصدی دارد. شپنا مثبت شد.

فلزات اساسی امروز با معاملاتی پر تقاضا داد و ستد می‌شوند. ارفع٬ کاوه٬ وتوکا٬ فپنتا٬ فنورد و فولاژ از جمله نماد‌های مثبت گروه اند.فملی٬ فولاد و ذوب معاملاتی متعادل را تجربه می‌کنند.

بانکی‌ها نیز در نبود نماد وبصادر معاملاتی نسبتا مثبت را تجربه می‌کنند. وبملت٬ دی و #ونوین با افزایش قیمت همراه اند. وپست٬ وتجارت٬ وپاسار و وپارس متعادل معامله می‌شوند.

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۲۲ هزار و ۸۸۷ واحدی (۱.۴ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۶۳۴ هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۲ درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۳۴ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۶۵ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود سه میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نماد‌های وبملت، فولاد و خودرو در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به دو هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان رسید.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در پنجم مهر

در ساعت ۹:۵۰ شاهد افزایش عرضه و قدرت نمایی فروشندگان هستیم. بطوری که برخی از صفوف خرید شکل گرفته شده بروی نماد‌ها در حال عرضه و یا بطور کامل عرضه شدند.

در گروه فلزات اساسی نماد فملی با افت ۲ درصد مواجه است. ذوب با افزایش عرضه و فشار فروش در محدوده منفی ۴ درصد قرار دارد. فولاد در محدوده صفر تابلو قرار گرفت.

عقب نشینی ۹ هزار واحدی شاخص کل

در حالی به پایان نیمه اول بازار نزدیک می‌شویم که شاهد عقب نشینی خریداران و افزایش عرضه در کلیت بازار هستیم که بموجب آن شاخص کل با افت ۹ هزار واحدی در محدوده مثبت ۱۴ هزار واحد قرار گرفت (شاخص کل افزایش ۲۳ هزار واحدی را تجربه می‌کرد).

برقی‌ها نیز از گروه‌های پر عرضه بازار اند. دماوند تک نماد پر تقاضای گروه است. مبین و بفجر متعادل معامله می‌شوند.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در پنجم مهر

ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا ساعت ۱۰:۰۰ بیشترین عرضه در صفوف فروش وملی، ثشاهد و وشهر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه صنعتی ملی ۴۲۰ میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید وسپهر، دی و پترول در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان (۶۱ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر دو هزار میلیارد تومان (۴۲ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۴۳ نماد و حجم صف‌های فروش در ۸۷ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف عمران و توسعه شاهد (ثعمرا) به ۴.۶ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“انبوه‌سازی، املاک و مستغلات” کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۷۵۰ میلیارد تومان است و پس از آن گروه “دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۲۰ میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه “محصولات شیمیایی” با تقاضای خرید ۶۴۰ میلیارد تومانی همراه است.

طبق جدول بالا حدود ۳۸ درصد از هفت هزار و ۶۶۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۳۵۸ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

زراعتی‌ها نیز با افت قیمت داد و ستد می‌شوند. سیمرغ و زشگزا نماد‌های مورد توجه گروه اند. زماهان٬ #زکوثر٬ تلیسه٬ زفکا٬ زبینا٬ زدشت و زقیام با فشار فروش معامله می‌شوند.

منبع

‫0/5 (0 امتیاز )
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 4 =