هدف
هدف
رشد چهار برابری تعداد قطع عضو مصدومان چهارشنبه سوری
امسال

رشد چهار برابری تعداد قطع عضو مصدومان چهارشنبه سوری امسال

رشد چهار برابری تعداد قطع عضو مصدومان چهارشنبه سوری
امسال

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور  با اشاره به رشد چهار برابری تعداد قطع عضو مصدومان حوادث چهارشنبه سوری اظهار کرد:در حال حاضر ۱۳۴نفر از هم‌وطنان دچار مصدومیت ناشی از حوادث چهارشنبه سوری شده اند که ۱۸ نفر دچار قطعی عضو، ۵۹ دچار سوختگی، ۲۸ نفر دچار آسیب چشمی شده اند. با توجه به این آمار ما شاهد رشد چهار برابری آمار مصدومان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

او ادامه داد: ما باید تذکر‌های لازم در زمینه خطر‌های ناشی از حوادث چهارشنبه سوری به فرزندان مان بدهیم. اگر روند مصدومان ادامه پیدا کند متاسفانه چهارشنبه سوری خوبی نخواهیم داشت و با مصدومیت سال ۱۴۰۰ را آغاز می‌کنند والدین باید نظارت به رفتار و رفت و آمد‌های فرزندان خود داشته باشند. والدین باید معاشرت فرزندان خود را به طور جدی و نامحسوس پیگیری کنند و از مکان‌های احتمالی جهت نگهداری مواد محترقه مانند به صورت نامحسوس بازدید داشته باشند. فروش مواد محترقه را به نهاد‌های ذیربط گزارش بدهند و اگر مواد محترقه در وسایل فرزندان خود پیدا کرده اند جهت انتخاب آن‌ها با آتش نشانی تماس بگیرند.

خالدی گفت: به طور معمول نوجوانان از سر کنجکاوی به دنبال استفاده از مواد محترقه است امسال با اینکه آمار مصدومان کاهش داشته، اما شدت حوادث ناشی از چهارشنبه سوری بیشتر از سال‌های گذشته است و من از والدین درخواست دارم که زمانی را که برای درمان احتمالی فرزندان سپری خواهند کرد مقدار کم‌تر آن را جهت آموزش به فرزندان شأن اختصاص دهند.

او گفت: همکاران من در اورژانس سال سختی را در زمینه مقابله با بیماری کرونا گذرانده اند و برخی از همکاران متخصص به دلیل بیماری کرونا شهید شده اند.

خالدی بیان کرد:در روز چهارشنبه سوری زودتر از محل کار خود به خانه برگشته و اگر در زمان برگشتن به خانه افرادی از مواد محترقه استفاده می‌کردند حتما مسیر بازگشت خود را تغییر بدهید و در صورت دیدن فرد مصدومی با اورژانس تماس گرفته و در صورت امن بودن محیط همان مکان مانده و متنظر عوامل اورژانس باشید.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع :
‫0/5 (0 امتیاز )
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =