هدف
هدف
داستان اختراعی که قاتل جان مخترعش شد

داستان اختراعی که قاتل جان مخترعش شد

داستان اختراعی که قاتل جان مخترعش شد

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، در طول تاریخ، بسیاری از دانشمندان جان خود را فدای پیشرفت علم و خدمت به بشریت کردند. علاوه بر بسیاری از پزشکان و محققان برای کشف حقایق علمی خود از موش‌های آزمایشی استفاده کردند، مانند دکتر آمریکایی استابینز فرث، شیمی دان آلمانی ماکس جوزف فون بتنکنفر و پزشک ایتالیایی جیووانی گراسی. تاریخ نام بسیاری از مخترعانی را ذکر می‌کند که عاقبت غم انگیزی که به لطف اختراعاتی که برای تسهیل زندگی بشر به وجود آوردند و به همین دلیل کشته شدند.


بیشتر بخوانید


دستگاه چاپ پیشرفته

ویلیام بولاک آمریکایی به عنوان یکی از کشته شدگان با اختراعات خود شناخته می‌شود. بولاک در سال ۱۸۱۳ در گرینویل، نیویورک متولد شد و پس از از دست دادن پدرش در سنین پایین توسط برادرش بزرگ شد. در آغاز کار او با برادرش کار کرد و به لطف کتاب‌هایی که در اوقات فراغت خواند، در زمینه ماشین آلات و مکانیزاسیون به موفقیت‌های علمی بزرگی دست یافت.

در سن بیست و یک سالگی، این مخترع آمریکایی کارگاه شخصی خود را در ساوانا ایالت جورجیا افتتاح کرد، جایی که توانست ماشین‌های زیادی را اختراع کند که برجسته‌ترین آن‌ها دستگاه برش چوب بود. پس از بازگشت به نیویورک، بولاک برای اختراع چیز‌های دیگر تلاش کرد، بنابراین قبل ازاختراع ماشین‌های چاپ در سال ۱۸۵۳، او توانست ماشین‌هایی را اختراع کند که در زمینه کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

داستان اختراعی که باعث کمک به بشریت شد ولی جان مخترعش را گرفت

در مدت زمان کوتاهی، وی با ارائه یک سیستم خودکار به جای دستی و توانایی چاپ بیش از ۱۰ هزار برگ در هر دستگاه، توانست اصلاحاتی را در دستگاه چاپ دوار ایجاد کند و آن را بسیار بهتر از آنچه که بود، کند. به لطف این دستاورد، او روند چاپ را سریع‌تر و آسان‌تر از آنچه در گذشته بود انجام داد. او پایان کار خود را در دست چاپخانه‌ای که توسعه داده بود و با آن زندگی بشر را تسهیل کرد، دانست.

مخترعی که با اختراع خود کشته شد

در اوایل آوریل سال ۱۸۶۷، ویلیام به دفتر عمومی روزنامه فیلادلفیا آمد تا ماشین چاپی خود را که برای روزنامه اختراع کرده و از او خریداری کرده بودند را نصب و اصلاح کند. هنگام کار، او یک اتفاق سخت را تجربه کرد، بولاک سعی کرد کمربند رانندگی را روی قرقره ماشین محکم کند. او ناآگاهانه، کمربند را با زور کشید و ماشین چاپ روی پای او افتاد و پایش شکست.

داستان اختراعی که باعث کمک به بشریت شد ولی جان مخترعش را گرفت

بولاک را فورا به بیمارستان منتقل کردند و چند روز در آنجا ماند و در ۱۲ آوریل ۱۸۶۷، هنگام عمل قطع پا بر اثر عفونت زخم هایش درگذشت. گفتنی است که وی در طول زندگی خود، حق ثبت اختراعات زیادی را به دست آورد و اندکی قبل از مرگش، در ساخت دستگاه چاپ روتاری که قادر به چاپ حدود ۳۰ هزار برگ در ساعت بود، کمک کرد.

داستان اختراعی که باعث کمک به بشریت شد ولی جان مخترعش را گرفت

انتهای پیام/

منبع : www.yjc.ir
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *