هدف
هدف
خانواده شهدای مدافع سلامت نباید بلاتکلیف بمانند

خانواده شهدای مدافع سلامت نباید بلاتکلیف بمانند

خانواده شهدای مدافع سلامت نباید بلاتکلیف بمانند

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالله صفری قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور گفت: انتظار جامعه پرستاری از مسئولان وزارت بهداشت این است که رسیدگی به پرونده شهدای مدافع سلامت را تسریع بخشند. تا کنون با وجود بیش از ۱۰۰ شهید مدافع سلامت در گروه پرستاری پرونده کمتر از ۵۰ نفر آن‌ها تعیین تکلیف شده است.

صفری افزود: سختی کار شغل پرستاری بر همه آشکار است. زمانی که این عزیزان با اخلاص جان خودشان را در راه سلامتی بیماران گذاشته اند؛ شایسته نیست خانواده‌های آن‌ها بیش از این بلاتکلیف بمانند.

او گفت: پرستارانی که به کرونا مبتلا می‌شوند، روز‌های سختی را سپری می‌کنند. مدتی از چرخه خدمت به بیماران دور هستند و زمانی که در شیفت‌های خود حاضر می‌شوند، برخی از این عزیزان دچارعوارض و آسیب‌هایی ناشی از بیماری کرونا شده اند؛ که نیاز است امتیاز شبه ایثارگری برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

صفری در خصوص وسایل حفاظتی پرستاران بیان کرد: در حد لزوم وسایل حفاظتی برای پرستاران در بیمارستان‌ها در نظر گرفته شده است. ولی نیاز است یک محیط ایمن برای این عزیزان ایجاد شود برای مثال؛ بخشنامه‌های که به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است برای عدم بکارگیری پرستاران باردار در بخش‌ها اجرایی شود، تا پرستاران بدون استرس و دغدغه‌ای به خدمات دهی بپردازند.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور تاکید کرد: روند بیماری در کشور با ثبات است و مردم باید بدانند با توجه به اینکه در آستانه نوروز هستیم تا جایی که امکان دارد از انجام سفر‌ها پرهیز کنند؛ که اگر این پرهیز نباشد، شاهد افزایش ورودی‌های بیمارستان‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام / 

منبع :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *