هدف
هدف
ثبت نام ١٣ هزار واحد صنعتی در سامانه “تاپ”

ثبت نام ١٣ هزار واحد صنعتی در سامانه “تاپ”

ثبت نام ١٣ هزار واحد صنعتی در سامانه “تاپ”

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با  خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با تاکید بر اینکه نیاز است آموزش‌های عرضه محور به آموزش‌های تقاضا محور تغییر یابد، اظهار کرد: با تغییر این الگو می‌توان آموزش‌های رسمی و غیر رسمی و کوتاه مدت را متناسب با نیاز‌های صنعت پیش برد.

قبادیان تصریح کرد: متاسفانه تغییرات پی در پی مدیریتی موجب می‌شود که اجرای بسیاری از طرح‌ها عقیم بماند. از زمانی که بنده در وزارت صمت مشغول به کار شده ام با ۶ وزیر و یا سرپرست همکاری داشته ام و حتی زمانی که در وزارت علوم مشغول فعالیت بوده ام، ۴ وزیر و یا سرپرست را دیده ام. متاسفانه تا به امروز فرد محوری و سلیقه محوری غالب بوده است. اگر هر وزارتخانه برنامه مصوب داشته باشد که سلیقه در آن کمترین تاثیر را دیده شود، سرعت اتفاقات مثبت در صنعت و اقتصاد تسریع شده و راه طی شده به دلیل سلیقه‌ای بودن منتفی نخواهد بود. از این رو هزینه‌هایی نیز برای طرح‌های سلیقه‌ای جدید متحمل نخواهیم شد.


بیشتر بخوانید:


او افزود:معتقدم در کنار تربیت منابع انسانی باید چندین کار کلیدی را نیز پیش برد. نخست اینکه همانند برنامه‌های توسعه‌ای ۵ ساله، برنامه‌های هر وزارتخانه را نیز در بالا دست مصوب کنیم و برای این برنامه‌ها نیز نیروی انسانی شایسته تربیت کنیم.

قبادیان در ادامه تصریح کرد: در وزارت صمت اکنون به یک آرامش مناسب برای پیش بردن طرح‌ها رسیده ایم و فقط مشکل این است که به پایان کار دولت نزدیک شده ایم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به “طرح ملی توانمندسازی تولید و اشتغال پایدار (تاپ) “، گفت: ١٣ هزار واحد صنعتی در سامانه تاپ ثبت نام کرده اند و ۵ هزار مسئله بنگاه‌های اقتصادی از طریق این طرح در اختیار دانشگاه‌ها و دانشجویان قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع :
‫0/5 (0 امتیاز )
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + بیست =