هدف
هدف
تهران یکی از اصلی‌ترین مراکز ارائه خدمات درمانی در بحران کروناست

تهران یکی از اصلی‌ترین مراکز ارائه خدمات درمانی در بحران کروناست

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست شورای فرماندهی ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران با محوریت واکسن کرونا با حضور محمدرضا شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و دارو، علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در تهران و حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

در این نشست علیرضا زالی، فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در تهران اظهار کرد: استان تهران یکی از اصلی‌ترین مراکز ارائه کننده خدمات بهداشتی درمانی در عرصه کرونا بوده است. بیش از ۱۹۲ هزار بیمار مبتلا قطعی کرونا در قالب ۱۳۸ بیمارستان طی یک سال شناسایی شده اند و یک میلیون و دویست هزار مراجعه و درمان سرپایی تا کنون داشته ایم.

زالی افزود: تاکنون ۹۸۰ هزار نفر به طور کلی به مراکز بهداشتی برای دریافت خدمات بهداشتی مراجعه کرده اند. همچنین بیشترین خدمات دهندگان خدمات درمانی در تهران هستند بنابراین برای دریافت واکسن در اولویت قرار دارند.

فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در تهران بیان کرد: استان تهران از نظر اولویت گذاری و بیماری سنجی و همچنین تولید و تزریق واکسن و ارائه خدمات بهداشتی درمانی جایگاه متفاوتی دارد.

زالی در مورد مدل توزیع واکسن وارداتی گفت: استان تهران می‌تواند به عنوان یک الگوی ملی عمل کند و از ظرفیت نظر جمعی برای تزریق واکسن‌های خارجی نیز بهره‌مند شود.

فرمانده مدیریت بیماری کرونا در تهران تصریح کرد: ویروس جهش یافته باعث شده تا خدمات و محدودیت‌ها نیز دستخوش تغییر شوند؛ بنابراین  تولیدکنندگان واکسن باید به این جهش‌های جدید توجه داشته باشند.

زالی افزود: ۴۰ درصد از سهم بیمارستان‌هایی که در اختیار بیماران کرونایی قرار دارند بیمارستان‌های غیر از دانشگاه‌های علوم پزشکی است و در این میان، بیمارستان‌های زیر نظر نیرو‌های مسلح بیشترین همکاری را تا کنون داشته اند.

او گفت: ۱۲ هزار تخت از سپاه و نیرو‌های مسلح برای بیماران کرونا تامین شده است و بیمارستان‌های وابسته به نیرو‌های مسلح در تهران شکل‌های جدیدی از خدمات درمانی و خدمات پژوهشی را ارائه داده اند.

در حال تکمیل …

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *