هدف
هدف
انتشار تصویری از دیوارنویسی روی گنبد یک آب انبار تاریخی

انتشار تصویری از دیوارنویسی روی گنبد یک آب انبار تاریخی

انتشار تصویری از دیوارنویسی روی گنبد یک آب انبار تاریخی

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، دیوارنگاری یا دیوار نویسی به تصویر کردن نقش‌ها، اشکال، حرف‌ها، نشانه‌ها، نمادها، الگو‌ها و کلمه‌ها بر روی دیوار‌ها یا هر مکان عمومی که بتوان از آن به عنوان فضایی برای نوشتن، نقاشی، کنده‌کاری و خط‌کشی کردن استفاده کرد، گفته می‌شود.

دیوار نگاشته‌ها، هرگونه علامت‌گذاری‌ای به حساب می‌آیند که می‌توانند در شکل‌های نوشتن ساده حرف‌ها تا نقاشی‌های استادانه ظاهر شوند. دیوار نوشته‌ها از دوران باستان به عنوان مثال یونان باستان، امپراتوری‌های روم، چین و ایران وجود داشته‌اند.

در همین راستا ایرانیان نیز اقدام به دیوار نویسی در فضا‌های مختلف کرده‌اند، که البته بهتر است در نظر داشته باشید این اقدام در فضاهای خاص و مناسب خود باید انجام شود و چندی پیش نیز تصاویری از دیوار نویسی روی گنبد یک آب انبار تاریخی در استان یزد در فضای مجازی منتشر شد.


بیشتر بخوانید


این روزها به دلیل حساسیت مکان‌های تاریخی، دیوارنویسی‌ها روی این بناهای باستانی صورت نمی‌گیرد و بیشتر روی دیوارهای بدون قدمت این کار را انجام می‌دهند. استان یزد نیز به دلیل آب و هوای خاص خود آب انبار و یخچال‌های زیادی دارد.

در ادامه می‌توانید تصویر منتشر شده از دیوار نویسی روی گنبد یک آب انبار تاریخی در استان یزد را مشاهده کنید.

انتشار تصویری از دیوارنویسی جذاب، روی گنبد یک آب‌ابنار تاریخی

انتهای پیام/

منبع : www.yjc.ir
‫0/5 (0 امتیاز )
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =