هدف
هدف
امکان انتقال کرونا از ماهی قرمز وجود ندارد/ افراد توصیه‌های
دامپزشکی را جدی بگیرند

امکان انتقال کرونا از ماهی قرمز وجود ندارد/ افراد توصیه‌های دامپزشکی را جدی بگیرند

امکان انتقال کرونا از ماهی قرمز وجود ندارد/ افراد توصیه‌های
دامپزشکی را جدی بگیرند

رخشانی مهر مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت آبزیان سازمان دامپزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه امکان انتقال بیماری کووید ۱۹ از طریق ماهی قرمز وجود ندارد، اظهار کرد: گرچه ماهی قرمز به بیماری کووید مبتلا نمی‌شود و انتقال بیماری از این طریق وجود ندارد، اما همانند سایر خرید و کالا‌ها احتمال انتقال بیماری به صورت مکانیکی وجود دارد، از این رو مردم باید مراقبت‌های بهداشتی لازم را به عمل آورند.

او با اشاره به اینکه امکان انتقال عفونت از طریق ماهی وجود ندارد، افزود: البته این احتمال وجود دارد که ظروفی که ماهی با آن‌ حمل می‌شود، توسط فروشندگان آلوده شده باشد.

رخشانی مهر ادامه داد: با توجه به احتمال انتقال بیماری از طریق ظروف به خانوار‌ها توصیه می‌کنیم که بلافاصله نسبت به تعویض آب اقدام کنند و همواره پلاستیک آن را دور بیندازند و پس از هر بار تماس با ظرف شست و شوی دست را انجام دهند.

مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت آبزیان با اشاره به برنامه‌های مراقبتی سازمان دامپزشکی در مراکز تکثیر بیان کرد: سازمان دامپزشکی برنامه مراقبت بهداشتی در مراکز تکثیر ماهی قرمز را دارد، بدین‌منظور از ورود افراد مشکوک به بیماری کووید در مراکز عمده تولید ماهیان جلوگیری می‌کند.

او در پایان در توصیه‌ای به افراد گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا به افراد توصیه می‌شود که از خرید ماهی از دست فروشان و دوره گردان اجتناب کنند و همواره از مراکزی که شهرداری‌ها مشخص کردند، خرید خود را انجام دهند.

انتهای پیام/

منبع :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *