هدف
هدف
احتمال وقوع سیلاب در رودخانه های استان تهران

احتمال وقوع سیلاب در رودخانه های استان تهران

احتمال وقوع سیلاب در رودخانه های استان تهران

قربانیان معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه‌ای تهران در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص احتمال وقوع سیلاب در تهران گفت:با توجه به پیش بینی بارش در کشور  ، افزایش دمای هوا، امکان بارش‌های رگباری و ذوب برف در ارتفاعات، امکان افزایش روان آب‌ها در رودخانه‌ها و بروز سیلاب محتمل است.

او ادامه داد:همکاران ما در طول سال نسبت به رفع نقاط حادثه خیز اقدام کرده اند اما با توجه به شروع فصل سیلابی، رعایت حریم و بستر رودخانه‌ها و مجاری آب‌های سطحی به جهت جلوگیری از بروز خطرات جانی و مالی الزامی است.

قربانیان اضافه کرد:در حال حاضر ظرفیت مخازن سد‌ها را به جهت مدیریت سیلاب خالی نگه داشته ایم اما ورود سیلاب‌های محتمل امکان رهاسازی بیشتر از سد‌ها نیز پیش بینی می شود و لذا رعایت حریم و بستر در پایین دست سد‌ها نیز برا مجاورین رودخانه‌ها الزامی است.

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه‌ای تهران اضافه کرد:در حال حاضر آمار‌ سد‌های استان تهران از نظر حجم آب به ترتیب، سد امیرکبیر ۱۱۶.۳۲، سد لتیان ۳۶، سد لار ۲۴.۳۹، سد طالقان ۲۸۳.۶۱ و سد ماملو ۱۴۰.۱۸  میلیون متر مکعب است. در مجموع حجم کل سد‌های ۵ گانه تهران در  ۶۰۱  میلیون متر مکعب است که حجم کل مخازن در روز مشابه سال قبل ۶۵۹  میلیون متر مکعب گزارش شده است.

انتهای پیام/

منبع :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *