هدف
هدف
ابتکار جالب مهندس هندی با ساخت هواپیمای جنگنده!

ابتکار جالب مهندس هندی با ساخت هواپیمای جنگنده!

ابتکار جالب مهندس هندی با ساخت هواپیمای جنگنده!

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، روزانه ویدئو‌های زیادی در فضای مجازی منتشر می‌شود؛ از ویدئو‌های سرگرمی و ورزشی گرفته تا ویدئو‌های آموزشی و حوادث. اما ویدئویی که ابتکار یک شهروند هندوستانی را در ساخت هوایپمای جنگنده نشان می‌دهد به ویدئویی داغ در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.

«رامپال بهانیوال»، یک مهندس اهل منطقه «بهاتیندا» در ایالت پنجاب هند هدف از ساخت این جنگنده را ایجاد فرصتی برای مردم محلی به منظور تجربه واقعی سوار شدن بر یک هواپیمای نظامی اعلام کرد. آقای بهانیوال در این باره گفت: «سال گذشته هند، جنگنده رافال را از فرانسه خریداری کرد. جنگنده‌ای که من ساختم مشابه رافال است تا افراد محلی از نزدیک سوارشدن بر این جنگنده را تجربه کنند.»


بیشتر بخوانید


در ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی او در حالی که خود مشغول راندن این جنگنده است دیده می‌شود. این ویدئو پس از انتشار در توئیتر مورد توجه کاربران قرار گرفت و تاکنون بیش از ۳۱ هزار لایک دریافت کرده است. بسیاری از کاربران ایده این مرد جوان را مورد تقدیر قرار دادند.

جنگنده‌ای که بهانیوال ساخته شکل و شمایلی شبیه به جنگنده واقعی دارد از جمله دارای دو بال و صندلی کمک خلبان. بنا به گزارش یکی از رسانه‌های محلی هند او برای ساخت این جنگنده حدود ۳۰۰ هزار روپیه هزینه کرده است. بهانیوال نام جنگنده خود را «رافال پنجاب» نامگذاری کرده است. قرار است این جنگنده به زودی به یکی از پارک‌های محلی منتقل شود.

انتهای پیام/

منبع : www.yjc.ir
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *